Фексадін: інструкція із застосування, відгуки, аналоги

Фексадін – це лікарський засіб, призначений для лікування різних проявів алергічної реакції. Основним компонентом даного засобу є фексофенадин. У даній статті ми розглянемо інструкцію із застосування Фексадіна, його вартість і аналоги за складом і дії, а також наведемо відгуки алергіків і лікарів.

Антигістамінний препарат третього покоління. Він не є гормональним засобом і не відноситься до антибіотиків.

Фексадін – це дженерик індійського виробництва препарату Телфаст (Аллегра).

Торгова назва: Фексадін®

Латинська назва: Fexadin®

Виробник: Ranbaxy (Індія)

Офіційний сайт препарату: fexadin.ru

Після застосування Фексадіна зняття перших симптомів відбувається через годину. Після 2-3 годин ефект від препарату досягає максимуму і зберігається протягом 12 годин.

Склад і форми випуску

Фексадін – таблетки, вкриті зверху плівковою оболонкою. Дане ліки містять 120 мг або 180 мг активного інгредієнта фексофенадина гідрохлориду.

В упаковці міститься 1-2 блістерів з ліками і інструкція із застосування.

Форма випуску склад фото
Таблетки 120 мг Діюча речовина:

  • фексофенадин – 120 мг

Допоміжні речовини:

  • вода очищена,
  • крохмаль прожелатінізірованний,
  • кроскармелоза натрію,
  • целюлоза мікрокристалічна,
  • кремнію діоксид колоїдний,
  • повідон,
  • магнію стеарат.
На звороті упаковкиЗовнішній вигляд блістери

Зовнішній вигляд таблетки

Таблетки 180 мг Діюча речовина:

  • фексофенадин – 180 мг

Допоміжні речовини:

  • кроскармелоза натрію,
  • крохмаль прожелатінізірованний,
  • целюлоза мікрокристалічна,
  • вода очищена,
  • кремнію діоксид колоїдний,
  • повідон,
  • магнію стеарат,

Показання до застосування

Основним показанням до використання ліків Фексадін інструкція із застосування називає:

  • симптоматичне лікування хронічної або сезонної алергії (полінозу) – чхання, свербіж, кашель, почервоніння і набряк слизових, риніт;
  • кропив’янка, свербіж шкіри.

Окремі випадки застосування Фексадіна:

  • препарат здатний знімати набряк, тому його застосовують при алергічному кашлі.
  • засіб допомагає при шкірній сверблячці, тому підійде для зняття симптомів алергії на сонце, рожевого лишаю і т.п.

Фексадін при псоріазі використовується для зменшення запальних процесів. Дослідження показали, що Фексадін надає лікувальну дію у хворих ексудативним і звичайним псоріазом, в 2-3 рази зменшуючи основні симптоми:

  • еритему,
  • свербіж,
  • лущення

Інструкція по застосуванню Фексадіна

Індивідуальну схему і то, як довго можна приймати Фексадін, повинен визначити лікар-алерголог або хоча б терапевт.

Препарат можна приймати в будь-який час доби. Однак відповідаючи на питання, до або після їди приймати Фексадін – варто враховувати, що прийом їжі уповільнює дію препарату в середньому на 60 хв.

Захворювання, симптоми як застосовувати
Якщо перебігу алергії не важке (сезонний алергійний риніт). Дорослим і дітям від 12 років:

  • 1 таблетку (120 мг) один раз на добу

При більш інтенсивних симптомах і якщо не допоміг в дозуванні 120 мг.

Хронічна кропив’янка.

Дорослим і дітям від 12 років:

  • 1 таблетку (180 мг) в день.
поліноз

При полінозі прийом Фексадіна починають заздалегідь, за 2 тижні до початку цвітіння.

Починають прийом з дозування 120 мг (підходить для лікування респіраторних проявів алергії).

При відсутності ефекту можна перейти на дозу 180 мг або спробувати антигістамінні препарати з іншим чинним речовиною.

Прийом препарату в збільшеній дозі (наприклад, 2 рази на день) – виключно за рекомендацією лікаря. Максимальна рекомендована доза препарату – 180 мг / добу.

Застосування дітям до 12 років

симптоми Інструкція по застосуванню
Алергічний риніт і сінна лихоманка Дітям від 6 до 12 років:

  • добове дозування препарату повинна бути не більше 60 мг.

Без розпорядження лікаря давати ліки дитині не можна.

Що стосується дітей до 6 років, то їм не можна застосовувати даний препарат.

Якщо протягом доби Фексадін не дав жодного результату, і алергічна реакція не зникла, то слід припинити прийом ліків і звернутися до фахівця, який скоректує призначене лікування.

Скільки днів можна без перерви пити Фексадін?

Тривалість прийому препарату залежить від тяжкості перебігу захворювання та її визначає лікуючий лікар. В середньому курс становить 7-10 днів.

Фексадін не володіє накопичувальним дією.

Фото інструкція із застосування (анотація)

Частина 1Частина 2

Передозування

При передозуванні даними лікарським засобом можуть виникнути такі симптоми:

  • сонливість;
  • сухість в роті;
  • сильне запаморочення.

У тому випадку, якщо з’являються дані симптоми, необхідно звернутися за допомогою до лікаря. У якості першої допомоги можна застосувати будь-який сорбент, наприклад, полісорб або активоване вугілля.

Побічні ефекти

У даного лікарського препарату трохи побічних дій, і вони досить рідко виявляються. Однак вони є. Найпоширеніші серед них:

  • головний біль;
  • нудота;
  • запаморочення;
  • тяжкість в шлунку.

рідкісні:

  • втома;
  • безсоння;
  • нервозність.

Як ні парадоксально, але препарати від алергії самі можуть викликати алергічну реакцію і Фексадін – не виняток. При наявності гіперчутливості до його компонентів можуть виникнути задишка і шкірний висип.

Деякі лікарі відзначають алергію імовірно на складові плівкового покриття при переході з Алегро (Телфаста) на Фексадін.

Також в інструкції зазначено, що Фексадін може знизити психомоторну реакцію. Тому якщо ви керуєте транспортом або працюєте на небезпечних об’єктах, вам слід постаратися обмежити свою діяльність або зовсім відмовитися на час.

Протипоказання

Насамперед ознайомтеся з складом ліки, щоб переконатися, що у вас немає алергії на будь-який компонент, Фексадіна.

  • Варто відмовитися від прийому даного лікарського засобу в період грудного вигодовування (лактації), вагітності.
  • Не можна застосовувати дітям до 6 років.

Слід застосовувати з обережністю людям похилого віку, а також пацієнтам з нирковою та печінковою недостатністю (але корекція дози не потрібна).

Перед вживанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем фахівцем.

Сумісність з іншими ліками та алкоголем

Якщо крім Фексадіна вам необхідно приймати інші ліки, то вам слід детально прочитати інструкцію, а краще проконсультуватися з лікарем.

Справа в тому, що при прийомі магній- або алюміній-вмісних препаратів разом з Фексадіном зменшується біодоступність останнього.

Але якщо у вас немає часу на похід до лікаря, а поєднувати ліки потрібно, то намагайтеся приймати препарати з проміжком в 2 години.

Також при спільному прийомі Фексадіна і кетоконазолу або еритроміцину зростає в кілька разів рівень фексофенадина в плазмі крові.

Фексадін і алкоголь

Фексадін не посилює дію алкоголю на центральну нервову систему. Але, як і будь-яке інше ліки, Фексадін краще не змішувати з ним.

Термін придатності та правила зберігання

Фексадін найкраще тримати в сухому, захищеному від світла місці, куди не доберуться діти.

Температура зберігання не повинна перевищувати 20 градусів.

Ціна Фексадіна

Ціна на препарат залежить від регіону проживання та форми випуску.

Форма випуску Ціна
Таблетки 120 мг (10 шт) 280 руб
Таблетки 180 мг (10 шт) 380 руб

Ціни можуть варіюватися в районі 50-100 рублів.

Для порівняння – вартість деяких аналогів Фексадіна (на основі фексофенадина), в тому числі і дешевих:

аналог 120 мг, 10 шт 180 мг, 10 шт

Фексофаст,

Мікро Лабс Лтд, Індія

190 руб 260 руб

Аллегра,

Санофі-Авентіс, Франція

680 руб 980 руб

аналоги Фексадіна

Чим можна замінити Фексадін? На даний момент на російському ринку представлено не так багато препаратів на основі фексофенадина. У продажу вільно можна знайти:

  • Аллегра (Телфас) – оригінальний препарат,
  • Фексофаст.

Російський аналог Фексадіна – Аллерфекс, але його майже не знайти в продажу.

Крім того, існують такі аналоги: Гіфаст, Аллерфекс, Фексофенадин, Бексіст-Сановель, Дінокс, Рапідо, Телфадін, – їх купити в Росії складніше, але можуть зустрічатися за кордоном.

Комерційні назви за кордоном (за кордоном): Allegra, Allerfen, Allerfexo, Allerstat, Altiva, Dinox, Fexidine, Fexigra, Fexotrol, Fexova, Fastofen, Histaloc, Kalicet, Tilfur, Telfexo, Torfast, Vifas, Zafil.
Відгук: Препарат хороший, але викликає головний біль

При виборі, що краще – Фексадін або Фексофаст, або Аллегра варто враховувати, що перші два є дженериками Алегро (Телфаста), але по ефективності не сильно поступаються оригінального препарату, а за ціною – сильно дешевше.

Крім того, ціна впливає на якість сировини і його очищення – відповідно, і на частоту побічних ефектів.

порівняння препаратів

Нижче в таблиці ви можете ознайомитися з порівняльною характеристикою популярних антигістамінних препаратів різних поколінь.

Реклама препарату

Відгуки про Фексадіне

Більшість відгуків про цей лікарський засіб позитивні, їх близько 90%. Препарат в дуже рідкісних випадках викликав хоч якісь побічні дії.

Судячи з відгуків алергіків, більшість людей використовують Фексадін роками. Найчастіше препарат набувають люди з сезонною алергічною реакцією (близько 80%), решта 20% – при хронічній алергії.

Деяким людям даний препарат не допомагає зняти всі симптоми алергії, через це є негативні відгуки. Однак жоден з пацієнтів не відзначив повної відсутності позитивної дії, що доводить безперечну ефективність Фексадіна.

Перед застосуванням Фексадіна, крім ознайомлення з інструкцією, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Незважаючи на те що рецепт на покупку даного засобу не потрібен, слід дізнатися думку фахівця.


Відгук: Рекомендую, допомагає вже через 20 хвилин

Відгук: Відмінно знімає симптоми алергії

Відгук: Просто порятунок

Таким чином, Фексадін – це антигістамінний засіб з доведеною ефективністю і безпекою. Але безконтрольне його застосування в невідповідних дозах може не тільки не надати бажаного ефекту, а й завдати шкоди.

джерела

1. Федеральна довідкова служба. Пошук ліків в аптеках країни. Посилання: poisklekarstv.ru/article/ranbaxy2/feksadin.php

2. Фото інструкції по застосуванню Фексадіна – pro-tabletki.ru

3. ІЦРОН. Результати терапії фексофенадину у хворих посріазом. Посилання: izron.ru/articles/o-nekotorykh-voprosakh-i-problemakh-sovremennoy-meditsiny-sbornik-nauchnykh-trudov-po-itogam-mezhdun/sektsiya-17-kozhnye-i-venericheskie-bolezni-spetsialnost-14- 01-10 / rezultaty-terapii-feksofenadinom-u-bolnykh-psoriazom /

Поставте оцінку і поділіться своєю думкою

Ім’я: *

Email: *

відгук *

All fields marked with red asterisks are required fields.

Залишити відгук

На жаль, коментарів поки немає. Стати першим!

Ссылка на основную публикацию